top of page
nebula-6091382.jpg

BİLMENİZ GEREKENLER

DANIŞMANLIK TARZIM NASIL?

Gökyüzünün bir dili var ve bu dili deşifre etmek biz astrologların işi. Benim gökyüzünü tercüme ediş stilim de edindiğim farklı astroloji ekollerinin prensipleriyle harmanlanmış olarak kendime has.

Astroloji yolculuğum, çok küçükken kaybettiğim babamın astroloji kitapları ve el yazması notları ile ilkokulda başladı.

Astrolojinin bel kemiği ve kadim astrologların istatistik ederek kendi deneyimleriyle geliştirdikleri
Klasik Astroloji; Karmik ve Dharmik bakış açılı astrolojinin temeli Hermetik & Reenkarnasyon Astrolojisi alt yapısı ile; kişinin ruhsal evrim yolculuğu ve ruhun bu yolculukta aldığı derslere odaklanan Evrimsel Astroloji ekollerinin senteziyim.

Yıllar içinde oturan tarzım, gökyüzünü mot a mot çeviriden uzak. Yani, sizlere bilgisayar çıktısı gibi,  burç-ev-gezegen şeklinde, astroloji dersi niteliğinde danışmanlık vermiyor, haritanıza da size olduğu gibi bütüncül olarak yaklaşıyorum.

ISAR (Uluslararası Astrolojik Araştırmalar Topluluğu) gibi profesyonel bir akredite kuruluşundan ISAR Cap ünvanı ile birlikte, Etik İlkeler ve Danışmanlık Becerileri belgelerine de sahip bir Evrimsel Astrolog olarak, benim görevim, sizinle potansiyelleri konuşmak, size olasılıkları anlatmak ve önerilerimi sunmaktır. Bu öneriler asla kesin ve net hükümler içermeyecektir, çünkü danışmanlığıma ait ilk desturum, kişinin özgür iradesine saygı duymak.  

Benden duyamayacağınız cümleler; "Senin şu gezegenin bu evde; a)bahtsızsın b)evlenemeyeceksin c)çok zengin olacaksın" veya sevgilinin şu asteroidi senin şu noktanla kavuşmuş, kesin ruh eşin, kesin evleneceksiniz/ayrıl bu çocuktan/işinden/ortağından" gibi cümlelerdir. Eğer bu şekilde, sizin yerinize karar verecek bir danışmanlık ihtiyacında iseniz danışmanlığım sizin için uygun olmayacaktır.

Aynı anda doğan iki kişiyi birbirinden ayıran, haritalarını parmak izi eşsizliğine çeviren, doğduğu an ile göklerden aldığı etkileri her Ruhun kendi bilincine göre işleyişidir. Güçlü yerleşimlere, uyumlu açılara ve şanslı noktalara sahip biri, düşük bilinç seviyesiyle çevresine kolaylıkla zarar veren davranışlar sergileyebilirken; zararlı kabul edilen yerleşimli, zorlayıcı açılara ve şanssız noktalara sahip biri, yüksek bilinç seviyesiyle bu zorlayıcı etkilerle daha çalışkan, başarılı ve topluma yardım motivasyonuna sahip olabilir. Tıpkı master doktora öğrencileri gibi, gelişmiş Ruhların tekamül dersleri de ileri seviye olabilir, ya da ruh gelecekten ders alarak, daha hızlı tekamül etmeyi seçmiş olabilir.

DANIŞMANLIK NASIL İLERLİYOR?

Öncelikle, randevunuzu vermeden önce, tercih ettiğiniz danışmanlık türüne göre size gerekli soruları yönlendiriyor ve danışmanlık ihtiyaçlarınızı öğreniyorum.

Natal Harita Analizi, İlişki Analizi, Geçmiş Gelecek Yaşam Analizi gibi danışmanlıkların ilk bölümünde, harita bütünlüğünüz içinde, size haritanızın vadedebileceği potansiyellerinizi anlatıyorum.

Sonra, karşılıklı sohbet
* ile, anlattığım bu haritalarınızın dinamiklerini sizin nasıl deneyimlediğinizi konuşuyoruz. Bu bölümde, haritanıza ait hangi enerjiler, sizin hayatınızda ne şekilde tezahür etmiş, hangi potansiyeller kullanılmamış.. iyice sizi ve motivasyonlarınızı anlıyorum.

Daha sonraki bölümde, genel potansiyelleri ve olasılıkları nasıl daha iyi değerlendirebilirsiniz veya problemlerinizle ilgili perspektifinizi nasıl genişletebileceğiniz üzerinde konuşuyoruz.

Horary(Soru) Astrolojisi ve Doğru Zaman Belirleme gibi diğer danışmanlıklarda, Danışmanlıklar bölümünde anlatıldığı gibi ilerliyorum.*Bu sohbeti gerçekleştirmeden önerilerde bulunmayı(kehanetçilik vb.) yukarıdaki bölümde de anlattığım gibi, özgür iradeye önem vermeyen bir yaklaşım olarak değerlendiriyorum. Randevu için başvuru yapmadan önce, danışanlarıma yalnızca potansiyel ve olasılıkları anlattığımı, bu olasılıkları ne tür seçimlerle değerlendirip nasıl yaşayacağınızın sizin seçimlerinize bağlı olduğunu bildirmek isterim .

EVRİMSEL ASTROLOJİ NEDİR?

Evrimsel Astroloji, ruhun ve bilincin tekamül sürecindeki yolculuğuna odaklanır. 
 
Hepimizin yolculuğu, tekamül etmek ve bilincimizi genişletmek için
bize ders veren evrenin ipuçlarıyla dolu..
 
Eğer dikkatli bakarsak, her şeyin hayatın doğal düzeninin bir parçası olduğunu ve bir amacı olduğunu görebiliriz.
 
Hepimizin tekamül sürecinde öğrenecek dersler ve dolayısıyla belirli zorluklar var.
Öğrenmek, bilincimizi geliştirmek ve tekamülde ilerlemek için bazen biraz dürtülmeye, bazen de gevşetilmeye ihtiyaç duyarız.

Aynı anda aynı yerde doğmak belki kişilerin hayatlarında karşılarına benzer etkiler çıkarabilse de, bu etkilere farklı şekilde yanıt verme konusunda özgür iradeye sahibiz. 
 
Haritamızı daha iyi kullanmak ve kendimizin en üst potansiyeline erişme için özgür iradeye sahibiz.
 
Bu bakımdan Evrimsel Astroloji haritalardaki zorlayıcı görünümleri acı çekmeye mahkum veya destekleyici görünümleri başarıyı garantiler nitelikte yorumlamaz.

bottom of page