top of page
space-2334655.jpg
  • Yazarın fotoğrafıGizem Çolakoğlu Baday ASA Dip. ISAR Cap.

2024 Kollektif & Kişisel Değişimler


2024 yılı yine bol gündemli ve değişimli geçecek.


Öncelikle kadersel değişimleri ve tekamül derslerini, Koç-Terazi aksıyla alırken, her birimiz kadersel derslerle kendimizi yeniden hatırlamaya ve önceliklendirmeye çekiliyoruz.

 

Plüton’un Kova burcunda transit edeceği 21 Ocak / 2 Eylül arası, (2023 yılı bahar aylarından sonra ikinci kez) daha sonra 19 Kasım’dan itibaren 20 yıl boyunca ilerleyeceği Kova burcu yolculuğunun bize bir seyrini yaşatacak. Plüton 2008’den beri transit ettiği Oğlak burcuna 2 Eylül / 19 Kasım arası son kez transit ederek bir 248 daha aynı yeri ziyaret edemeyeceği burası için son vuruşunu yapacak. Eskimiş yozlaşmış sistemler(ekonomik/siyasal/kültürel..), hiyerarşi sistemi, otorite makamlarına ait manipülasyon ve gölgeler gün yüzüne çıkacak. İnsanlık, algıladığı bu yeni farkındalıklarla zaman içinde, çürümüş olanları silecek.


Çünkü Plüton bir yere değdi mi bir daha asla eski halinde bırakmaz. Kimyasal dönüşüm gibi düşünün. Bir kağıt yandı mı, külleri yine aynı kağıda dönüşmeyecektir.


Plüton’un düşük konumda olduğu dolayısıyla potansiyelini zorlanarak göstereceği Kova burcunda ilerleyeceği 20 yıl içinde ise, bu sefer, Kova burcunun temsil ettiği alanlarda çürümeye başlamış, yozlaşmış, halı altına süpürülmekte olan ve manipülasyon aracı olarak görülen her şey simyasal bir dönüşümden geçecek.


Kova burcunun temsil ettiği özgürlük, insan hakları ve eşitlik temalarının değerini gösteren durumlar ortaya çıkacak ve öte yandan, bu konuları kullanarak manipülasyon aracı yapanlar da bu dönemde daha iyi anlaşılmaya başlanacak. Toplumsal konular, topluluklar, etnik gruplaşma, azınlıklar, ekipleşme, grup ve dernekler içinde karanlıkta kalan, mafyatik tesirler, gücü elinde tutmak adına manipülasyona başvuranlar, kitlesel imha, terör olayları, güç savaşları, komplolar, tacz skandalları ve fanatizm dönüşmek üzere göz önüne çıkabilir.


Daha önce Fransız ve Amerikan devrimi ya da Tudor ayaklanmaları da yine Plüton Kova dönemlerine denk gelmiş olması rastlantısal değil, astrolojinin istastistiki niteliğindendir. Dolayısıyla, yine bu dönemde çok büyük çapta halk ayaklanmaları ve devrimler görülmesi yüksek bir ihtimaldir.


Ayrıca, zamanın ve trendlerin çok ilerisinde standartlar ve çözümler ortaya çıkabilir, teknoloji ve bilim, feşif ve icatlar alanında çığır açan gelişmeler özellikle insan zihni ve teknolojiyi birleştirecek şekilde akıl hayal almayan ilerlemeler görebiliriz.


Satürn Kasım 2023'ten beri düz transiti ile Balık burcunda ilerlemeye başlayarak, kollektif ve kişisel tekamülümüze katkı sağlayacağı dersleri artık daha net verecek. Etkisi 2025'e kadar devam edecek Satürn Balık transiti ile ilgili detaylı analizimi buradan okuyabilirsiniz.


Jüpiter de burç değiştirerek bizlere genişleme ve lütüf alabileceğimiz alanları değiştiriyor.


Öncesinde, Nisan 21'de Jüpiter/Uranüs kavuşumu etkisiyle, yaklaşan haftalarda daha yüksek hissedilen; inanç, ideoloji, din, hukuki ve siyaset alanlarında devrim niteliğinde gelişmeler göreceğiz. Sabit toprak burç Boğa'da gerçekleşen bu kavuşum etkisiyle, dünyada ve kişisel hayatlarımızda, güvence altında olma ve sahip olma olgusunda 13 yıl sürecek yepyeni, konfor alanımızın standartlarını yükselten ve belki daha özgür bir dönem başlıyor.


Mayıs ayı ise gerçekten çok önemli bir dönüm noktasını işaret ederek 4'lü büyük kavuşum etkisi ile önümüzdeki dönemde tüm dünyada para piyasalarında, borsa, finans, yatırım, gelir dağılımı ve ekonomide çok büyük ve çok ses getiren değişimler, teknolojik devrimler veya belki resetler görünecek (ani ve hızlı büyüme/batma(aşırı açılma/risk alma kaynaklı).


Burada Jüpiter Uranüs 13 yıllık yeni bir döngü başlatıyor: böylelikle, maddi güvence, para ile ilgili konularda kollektifte daha yenilikçi ve üst teknolojik yöntemler, eşitlikçi ideolojiler ortaya çıkmaya başlayacak. İnsanlar, para ile ilişkilerine yepyeni bir perspektif katacak. Jüpiter ve Uranüs'ün en son Boğa burcundaki kavuşumunda Satürn ile birlikte II. Dünya Savaşı sonrası dünyanın ekonomik buhrana girişinin başladığını da hatırlayalım.


Jüpiter'in ideolojilerle ilgili başlattığı yeni döngü İkizler burcuna girdiğinde Balık burcundaki Satürn ile burç bazında etkileri başlayacak dik açıya ilerlerken özellikle Ağustos ayında yüksek şekilde hissedilecek gerginlikler. Farklı kültürlerle ilgili inançlar, ideolojiler, yenilikçi ve geniş bilimsel, akademik ve inançla ilgili görüşler toplumla ve kanunlarla çatışabilir. Fikirsel ve hareket genişlik ve özgürlüğün sınırları önem kazanabilir.


BURÇLAR

Önümüzdeki 1 yıllık etkileri hangi alanlarda yaşayabileceğinizi görmek için, eğer haritanıza hakim değilseniz,⁣ sizin için önerdiğim okuma sırası:⁣

1️⃣ Yükselen burcunuz⁣

2️⃣ Yükselen burcunuzdan sonraki burç⁣

3️⃣ Güneş burcunuz (burcum diye bildiğiniz burç)⁣KOÇ


Hayatınızdaki dönüm noktalarından geçeceğiniz tutulmalar ile kadersel dersler alacağınız alan ilişkileriniz ve kendiniz arasındaki denge olacak. Evlilik, eş, ortaklı işler ve her tür ilişkiniz içinde, evren sizi, kendi istek ve arzularınıza odaklanmaya yöneltecek. Kendinizi yeni baştan yaratmayı öğreneceksiniz.


Satürn ile sorumluluk alacağınız veya sınırları öğreneceğiniz alan kontrolü sizde olmayan ve akışa bıraktığınız konular olacak. Eskiden keyif aldığınız şeyler yerine artık daha farklı arayışlarınız olduğunu hissedeceksiniz. Hayatınızı gözden geçirecek, belki biraz içinize dönecek ve geçmişle vedalaşmanız gerekenleri, gereksiz fedakarlıklarınızı hayatınızdan çıkaracaksınız. Diğer yandan sorumluluğundan kaçtığınız konularla da imtihan olabilirsiniz. Şubat sonu civarı, algılarınız bu alanlarda gerçeklikle yoğrulacakken, Nisan ve Ağustos aylarında ise bu alandaki kaynaklarınızın tükenmediğine ve enerjinizi en doğru şekilde kullandığınıza dikkat etmeniz gerektiğini anlayacaksınız.


Plüton ile 20 yıl boyunca kısık ateşte gölgelerle yüzleşme ve dönüşüm alanı sosyal çevreniz ve iş kazanımları olacak. Arkadaşlık ilişkilerinizdeki gölgeler daha görünür olurken, çürümüş arkadaşlıklar hayatınızdan çıkmaya başlayacak. Sizin de sosyal çevreyle ilgili eksik veya kusurlarınız, yozlaşmış kalıplarınız su yüzüne çıkarak yüzleşme ve dönüşüm bekleyecek. Güçlü insanlardan bir network oluşturmayı düşünebilirsiniz. Şubat ayında bu alanlarda gerilim, ilişkilerde yüzleşme ve kopuşlar olabilir.


Jüpiter ile genişleme arzusu hissedip kısmetli olacağınız alan senenin ilk yarısında maddi manevi değer algınız, kazançlarınız, sahip olmak istedikleriniz ve özdeğeriniz oluyor. Yeteneklerinizle yeni ek kazanç yolları bulabilir, maaşınız ve bir ihtimal harcamalarınız da artabilir. Daha fazlasına sahip olmak için risk almak, girişim veya yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Özdeğer algınız yükseliyor. Özellikle Nisan ve Mayıs aylarında bu alanlarda büyük bir devrim sizi bekliyor. Bu alanlarda abartılara ve müsrifliğe de dikkat edin.

Haziran’dan itibaren, genişleme ve fırsatlar algı ve iletişim alanında olacak. Yakın arkadaş, akraba çevreniz, kardeşleriniz ve hatta komşulardan faydalı etkiler alabilir, varsa küslükler barışabilirsiniz. İletişim trafiğiniz yumuşayarak nicelik kazanırken, çok karlı anlaşmalar sizi bekliyor olabilir. Düşüncelerinizi sosyal medya, yayıncılık, tv vs gibi kanallardan daha geniş kitlelere yayabilirsiniz. Seyahatleriniz ve eğitim arzunuz da artabilir.BOĞA


Tutulmalar vesilesiyle kadersel dersler alacağınız alan kontrolün sizde olduğu ve olmadığı konular olacak. Sürekli çabalayarak saçınızı süpürge etmektense, kontrolü biraz evrene, kendinizi ve sizi sıkan şeyleri akışa bırakmaya yönleneceksiniz.


Satürn ile sorumluluk alacağınız ve sınırları öğreneceğiniz alan sosyal yaşamınız ve gruplar içinde insanlarla bir araya geldiğiniz haliniz olacak. Arkadaş çevrenizde sağlıklı sınırları öğrenecek, gerekli temizlikleri yapacak, eski arkadaşlarınızla ilgili meseleleri çözüme bağlayacaksınız. Sosyal çevrenizle ilgili yargılarınızla ilgili öğrenecekleriniz olacak. Ayrıca hayallerinize ulaşmak için gittiğiniz yolu gerçekçi bir açıdan inceleyecek; hayallerinizi sağlam adımlarla inşa edebilirseniz, somut sonuçlar elde edeceksiniz. Şubat sonu civarı, algılarınız bu alanlarda gerçeklikle yoğrulacakken, Nisan ve Ağustos aylarında ise bu alandaki kaynaklarınızın tükenmediğine ve enerjinizi en doğru şekilde kullandığınıza dikkat etmeniz gerektiğini anlayacaksınız.


Plüton ile önümüzdeki 20 yıl boyunca kısık ateşte gölgelerle yüzleşme ve dönüşüm yaşayacağınız alan toplum önündeki konumunuz ve kariyeriniz olacak. Kendinizi gerçekleştirmenizle ve gelecek hedeflerinizle ilgili eksikleriniz ve kusurlarınızla yüzleşeceksiniz. Toplum önündeki konumunuzu güçlendirmeyi öğreneceksiniz. Şubat ayında bu alanlarda gerilim, otorite ile ilişkilerde yüzleşme ve kopuşlar olabilir.


Jüpiter ile genişleme arzusu ve kısmetli olacağınız alan senenin ilk yarısında motivasyon ve girişimlerinizle ilgili olacak. Adeta şansın ve iyimserliğin size çekileceği bu dönemi çok iyi kullanmaya bakın, ufkunuzu genişletin, bilgeleşin. Jüpiter’in abartı ve büyüteç etkisi ile kendinizle ilgili görüşleriniz de büyüme eğiliminde olacağından, alçakgönüllü olamayabilirsiniz, yeme içme kilo alma gibi müsrifliğe de dikkat etmelisiniz. Nisan ve Mayıs aylarında bu konularda sürpriz bir devrim/ sıçrama yaşayacaksınız. Hazirandan itibaren şans ve genişleme maddi manevi değer algınıza değiyor. Hem özdeğer konularında, hem maddi manevi kazançlarınızda, hem de yeteneklerinizde bereketli bir döneme giriyorsunuz.


İKİZLER


Tutulmalar ile kadersel dersler alacağınız alan sosyal çevre ve hayatın keyfi olacak. Kendinizi sahne önüne koymaktansa veya kendi keyfinize odaklanmaktansa, bu dönemde evren sizi arkadaşlarınız, ekipler ve grup içindeki işbirliğinize ve hayallerinize yönlendiriyor.


Satürn ile sorumluluk alacağınız ve sınırları öğreneceğiniz alan hayatınızın gidişat rotası ve gelecek planlarınız olacak. Eğer 24 yıl içinde kendinizi gerçekleştirmeye yaklaşabilmişseniz, bu dönemde toplum önünde önemli sorumluluklar alacak, belki uzmanlık gibi rütbe, terfiler alacaksınız. Statünüzde, rütbenizde ciddileşme ve sağlamlık olacak. Evlenebilir, ebeveyn olabilirsiniz. Toplum önünde özünüzde her nasılsanız öyle göz önüne çıkacağınız bu dönem, eğer geçmişte yanlış tohumlar ekmişseniz, kurallara uymadıysanız, karmik yüklenmişseniz de, bu dönemde itibar kaybı yaşama riski mevcut; maddi manevi borçlu kalmayın, varsa ödemeye bakın. Şubat sonu civarı, algılarınız bu alanlarda gerçeklikle yoğrulacak; Nisan ve Ağustos aylarında ise bu alandaki kaynaklarınızın tükenmediğine emin olun ve enerjinizi en doğru şekilde kullandığınıza dikkat etmek gerektiğini anlayacaksınız.


Plüton ile önümüzdeki 20 yıl içinde kısık ateşte gölgelerle yüzleşme ve dönüşüm alanı inançlarınız ve yaşam felsefeniz olacak. Genişleme ve daha fazla bilgelik edinmeniz önündeki engeller ve görüş açınızla ilgili kusurlarınız veya yaşam görüşünüzdeki çürümüş kalıplar dönüşümden geçerek bambaşka bir felsefe ve bilgelik katacak. Şubat ayında bu alanlarda gerilim, ilişkilerde yüzleşme ve kopuşlar olabilir.


Jüpiter ile genişleme arzusu ve kısmetli olacağınız alan senenin ilk yarısında, kontrolünüz dışı durumlar ve kör noktanızda kalan veçheleriniz olacak. Bilinçaltında gizli kalmış yetenekleriniz, bilgeliğiniz, meditasyon veya terapilerle açığa çıkabilir; gizli kalmış ayak bağı endişeleriniz şifalanabilir. Adeta gizli bir gücün desteğini arkanızda hissedebilir, siz de yüce gönüllülüğünüzle diğerlerine yardımlarda bulunabilirsiniz. İç dünyanız ve belki yaratıcılığınız zenginleşirken kontrol edemediğiniz şeyleri akışa bırakmanın, içe dönmenin, dinlenmeyi öğrenmenin huzuruna kavuşabilirsiniz. Nisan ve Mayıs aylarında bu konularda bir devrim yaşayacaksınız. Haziran ayından itibaren bereket ve genişleme sizin kucağınıza geliyor. Ufkunuz yeni eğitimler veya seyahatlerle genişleyebilir, görüşlerinizi daha geniş çapa yayabilirsiniz. Kişisel girişimleriniz büyüyebilir, daha iyimser daha motive hissetmeye başlayabilirsiniz. Bekarların hayatında evlilik gündeme girebilir veya eşinden veya kariyerden de kısmetli olabilir. Bu iyi şansı çok iyi kullanmanız gereken bu dönem tek dikkat etmeniz gereken şey ise abartılar olur; beslenme, iyi niyet suistimali, aşırı hayalcilik ve kibir..vs.


YENGEÇ


Tutulmalar ile hayatınızda dönüm noktası niteliğinde bir zaman ile kadersel dersleriniz kariyer ve aile alanlarında oluyor. Kendinizi sürekli bir hazırlanmaya ve geliştirmeye kaptırmaktansa, evren sizi kendinizi gerçekleştirmeye ve gelecekle ilgili sıçrayış yapmaya davet ediyor.


Satürn ile sorumluluk alacağınız ve sınırları öğreneceğiniz alan hayat felsefeniz ve keşifleriniz olacak. Daha sağlam ve gerçekçi bir görüş edinebilirken, kendinizi geliştirecek bir yüksek ilimle meşgul olabilir, üniversiteye gidebilirsiniz. Öte yandan, inancınız, ideolojileriniz katılaşabilir ve şu ana kadar edindiğiniz bilgeliğiniz ciddi bir testten geçebilir. Şubat sonu civarı, algılarınız bu alanlarda gerçeklikle yoğrulacak; Nisan ve Ağustos aylarında ise bu alandaki kaynaklarınızın tükenmediğine ve enerjinizi en doğru şekilde kullandığınıza dikkat etmeniz gerektiğini anlayacaksınız.


Plüton ile önümüzdeki 20 yıl içinde kısık ateşte gölgelerle yüzleşme ve dönüşüm alanı ortak veya başkalarından fayda sağladığınız kazançlar ve korku yaratan bilinmezlikler olacak. Plüton’un kendini en rahat ifade edeceği bu konumda, korkularınızın kök sebebini öğrendikçe daha çok kontrol sahibi olacak, onları dönüştürecek ve yolculuğun sonunda büyük bir güç elde edeceksiniz. Eksikleriniz ve kusurlarınız, onları kabul etmeniz için daha fazla yüzeye çıkacak, daha derin zihinsel analizler yapacak, bilinmezleri araştıracaksınız. Bu dönemde eşiniz ortağınızla ortak kazançlarınız ya da diğerlerine güvendiğiniz kazançlar büyük bir dönüşümden geçecek. Büyük bir miras edinebilirken, yine de önerim kimseden maddi medet ummadan, borç biriktirmeden kendi ayaklarınız üzerinde durmayı geliştirin. Şubat ayında bu alanlarda gerilim, tükenme, ilişkilerde yüzleşme ve kopuşlar olabilir.


Jüpiter ile genişleme arzusu ve kısmetli olacağınız alan senenin ilk yarısında hayalleriniz, iş kazanımları ve sosyal çevre olacak. Çevreniz genişleyebilir, networkünüzü kullanarak büyük faydalar kazanabilirsiniz. İş kazanımlarınız büyüyebilir ve işinizle daha geniş yatırım planları kurmaya başlayabilirsiniz. Hayalleriniz bereketle genişlerken iyi şans sizinle olacak. Nisan ve Mayıs aylarında bu alanlarda büyük bir devrim yaşayabilirsiniz. Hazirandan itibaren iç dünyanız zenginleşecek. İçinizde karanlıkta kalan yönler ve içsel yetenekleriniz açığa çıkacak ve endişeleriniz rahatlayacak, belki inziva belki terapiler bilinçaltınızda büyük şifalanmalar yaratacak. Sizin yüce gönüllülüğünüz ile yardımlarınız artarken, gizli bir gücün koruması altında desteğini hissedeceksiniz.


ASLAN


Tutulmalar vesilesiyle kadersel dersleriniz hayat felsefeniz ve keşifleriniz ve iletişim alanında oluyor. Evren sizi algılarınızla edindiğiniz bilgileri, şimdi bilgeliğe ve yaşam felsefesine dönüştürmeye davet ediyor. Bunun için yeni bir eğitim alabilir bolca seyahat edebilirsiniz.


Satürn ile sorumluluk alacağınız ve sınırları öğreneceğiniz alan finans, başkalarının değerleri ve krizlerle dönüşümünüz olacak. Başkalarından edindiğiniz maddi faydalara, desteklere, imtiyazlara ve ortaklı varlıklara sonsuza dek güvenemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde, başkalarıyla işbirliğine muhtaç olduğunuz konularla da daha ciddi yüzleşebilirsiniz. Üzeri kapalı ve gizemli konuların üzerine gidecek ve gereken yüzleşmeleri yapmanız gerekecek. Her tür yüzleşme size dönüşüm olarak katkı sağlayacak. Hayatınızda gerçekçilikle, gereken konuları kül edip, yeniden doğuş sağlayacaksınız. Şubat sonu civarı, algılarınız bu alanlarda gerçeklikle yoğrulacak; Nisan ve Ağustos aylarında ise bu alandaki kaynaklarınızın tükenmediğine ve enerjinizi en doğru şekilde kullandığınıza dikkat etmeniz gerektiğini anlayacaksınız.


Plüton ile önümüzdeki 20 yıl içinde kısık ateşte gölgelerle yüzleşme ve dönüşüm alanı ilişkileriniz ve ortaklıklar olacak. Bu eşinizle, iş partneri, danışmanlık aldığınız insanlar olabilirken, size rakip olan ve hatta düşmanlık beslediğini bildiğiniz insanlarla ilişkilerinizi de içeriyor. İlişkilerinizde sizin karşı tarafa geliştirdiğiniz ya da size yapılmasına sabrettiğiniz sağlıksız kalıpları tamamen bırakmayı, ilişkilerinizdeki kusurlarla yüzleşmeyi ve çürümüş ilişkileri artık geri dönüşü olmadan bırakmayı öğreneceksiniz. Manipülasyon, güç savaşları, taktikler bu dönemin negatif kullanımı olur, hem kendiniz hem karşı tarafın tesirlerine dikkat edin. Aynı şekilde bu dönemde bu ilişkileriniz vesilesiyle dönüşecek, kuru dallarınızı yakacak ve sonra yine küllerinizden yeniden doğacaksınız. Şubat ayında bu alanlarda gerilim, ilişkilerde manipülasyon, güç savaşları, yüzleşme ve kopuşlar olabilir.


Jüpiter ile girişim yapacağınız, genişleme arzusu ve kısmetli olacağınız alan yılın ilk yarısı kariyer ve gelecekle ilgili planlarınız olacak. Bu dönemde büyük terfiler gelebilir, pozisyonunuzun tanımı genişleyebilir ya da mesleki ödüller ve başarı gelebilir. Kariyerinizde risk alarak genişleme veya yeni girişim planları da kurabilirsiniz. Otorite figürlerinden, toplumdan veya yurtdışından destek gelebilir. Mesleki eğitimler alınabilir. Statüde olumlu gelişmeler olabilir(evlilik, ebeveynlik, title). Nisan ve Mayıs aylarında bu alanlarda büyük bir devrim yaşayacaksınız. Haziran ayından itibaren bereket ve genişleme hayalleriniz, iş kazanımları ve networkünüz alanlarında oluyor. İyi şansı derinlemesine hissedebilir, belki büyük bir hayalinize kavuşabilirsiniz. Networkünüz genişleyebilir, eş dost ve çevrenizden çok büyük fayda ve destek görebilirsiniz, hatta ekipçe yeni girişimlere girebilirsiniz. İş kazançlarınız bereketlenebilir ve gelecek planlarınızla ilgili yeni yatırımlar düşünebilirsiniz.


BAŞAK


Tutulmalar ile kadersel dersleriniz ortaklaşa kazanım&varlıklarınız ile derin dönüşümler alanlarında oluyor. Kendi kazanımlarınız yanında bu dönem evren sizi başkaları ile ortak kazançlara yönlendiriyor. Ortaklık kurmayı düşünebilir, ek kazançları araştırabilir, miras edinebilirsiniz. Bakmaya ürktüğünüz derin noktaları/sırları araştırmak için cesaret toplayabilir, psikoterapi alabilir, kendinizi küllerinizden yeniden doğuracak gücü elde edinebilirsiniz.


Satürn ile sorumluluk alacağınız ve sınırları öğreneceğiniz alan her türden ilişkiler olacak. Bu dönemde evlenebilir, iş ortaklığı kurabilir, çok ciddi ve sağlam bir kontrat imzalayabilirsiniz. Evlilikte, ortaklıklar ve ilişkiler alanında imtihan olarak, yanlış giden bir şeyler varsa da, daha gerçekçi yaklaşmayı, doğru ilişki kurmayı ve sağlıklı sınırları ayarlamayı öğreneceksiniz. Miadı dolan ilişkilere ya da yanlış yargılarınıza ise bir son vereceksiniz. Mümkün olduğunca etik olduğunuza ve kurallara uyduğunuza emin olmalısınız çünkü hem sizin, hem de size yapılanların karmik geri dönüşleri çok daha vurgulu tezahür edecek. Şubat sonu civarı, algılarınız bu alanlarda gerçeklikle yoğrulacak; Nisan ve Ağustos aylarında ise bu alandaki kaynaklarınızın tükenmediğine ve enerjinizi en doğru şekilde kullandığınıza dikkat etmeniz gerektiğini anlayacaksınız.


Plüton ile önümüzdeki 20 yıl içinde kısık ateşte gölgelerle yüzleşme ve dönüşüm alanı sorumluluklarınız olacak. Bu hem çalışma hayatınız olabilir hem de kendi bedeninize ait sorumluluklar. Sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, sağlıksız alışkanlıkların sizi uzun süre götürmeyeceğini anlayacaksınız. Ayrıca varsa, uzun süredir halının altına süpürdüğünüz sağlık sorunları ya da yükümlülükler de ilgilenilmek üzere yüzeye çıkacak. Çalışma hayatınızda ve görevlerinizde büyük bir değişim yaşayacak; belki de yepyeni ve dönüşüm içeren bir sektöre gireceksiniz. Şubat ayında bu alanlarda gerilim, yüzleşme ve kopuşlar olabilir.


Jüpiter ile genişleme arzusu ve kısmetli olacağınız alan yılın ilk yarısı hayat görüşünüz, yabancılar, yurtdışı, seyahat ve eğitimler olacak. Yabancılar ve seyahatlerinizden fayda ve kazanç sağlayacaksınız. Hayat felsefenizi iyimserleştiren, hayat görüşünüzü genişleten, ferahlatan bu etki ile bilgeliğinizi genişletecek yeni eğitimler de alabilirsiniz. Yayıncılık ve duyurular açısından da şanslı olacaksınız. Yurtdışı ile ilgili girişimler yapabilirsiniz. Nisan ve Mayıs aylarında bu alanlarda büyük bir devrim yaşayacaksınız. Haziran ayından itibaren ise gelecek planlarınız, kariyer ve statünüzle ilgili genişleme ve bereket geliyor. Rütbeniz artabilir, pozisyonunuz genişleyebilir ya da büyük bir terfi alabilirsiniz. Otorite figürleri ve yurtdışından önemli destekler alabilir, fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kariyerinizde ödüllendirilebilir ve çifte fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Gelecekle ilgili daha iyimser hissederek yeni adımlar atmaya ve risk almaya daha hevesli olabilirsiniz. Statünüzle ilgili genişleme size itibar yükselmesi, evlilik veya ebeveynlik yollarıyla da gelebilir.


TERAZİ


Tutulmalar ile hayatınızın dönüm noktalarından kadersel dersler edineceğiniz alan ilişkileriniz olacak. Bu dönem, evren sizi kendinizle meşgul olmaktan çok ilişkilerinize yönlendiriyor. Hayatınızın dönüm noktası senelerden biri olabilir, evlenebilir, ortaklık kurabilir, taşınabilirsiniz.


Satürn ile sorumluluk alacağınız ve sınırları öğreneceğiniz alan görev, yükümlülükleriniz ve işlevselliğiniz olacak. Çalışma ortamınızda önemli bir sorumluluk alabilir, çok çalışmanız gerekebilir ama çalıştığınız kadar övgü alamayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve çalışanlarınızla sağlıklı sınırları öğreten gelişmeler yaşanabilir. Günlük düzende angarya işlerden yorulabilir, sağlığınızı tüketen rutinleri gerçekçi olarak yeniden değerlendirmeniz gerekebilir. Bu dönem bedeninize ve sağlık kontrollerine ve sağlıklı alışkanlıklara çok önem vermelisiniz. Şubat sonu civarı, algılarınız bu alanlarda gerçeklikle yoğrulacak; Nisan ve Ağustos aylarında ise bu alandaki kaynaklarınızın tükenmediğine ve enerjinizi en doğru şekilde kullandığınıza dikkat etmeniz gerektiğini anlayacaksınız.


Plüton ile önümüzdeki 20 yıl içinde kısık ateşte gölgelerle yüzleşme ve dönüşüm alanları kendinizi ortaya koyma şekliniz, hayatın neşesi, flörtler, çocuklarla ilgili olacak. Bu dönemde kendinizi daha derin daha manyetik olarak ortaya koymayı öğreneceksiniz. Aşk ilişkileriniz tutkulu, derin ve yoğun hisli olacak; ama manipülasyonlara ve güç savaşlarına da dikkat etmelisiniz. Yozlaşmış aşk(lar&) tutumları ise hayatınızdan çıkabilir. Çocuklarınızla ilişkileriniz de bu dönem büyük dönüşümden geçerek, aşk ilişkilerinde olduğu gibi, Plüton, çocuklarla ilgili konularda kusurlarınızı tamir etmeniz üzere yüzeye çıkaracak. Şubat ayında bu alanlarda gerilim, ilişkilerde yüzleşme ve kopuşlar olabilir.


Jüpiter ile girişim yapmak isteyeceğiniz, genişleme arzusu ile kısmetli olacağınız alan yılın ilk yarısında ortaklı işler, miras vb destekler ile dönüşüm olacak. Başkaları vesilesiyle edindiğiniz kazançlar, olabilir, eşiniz/ortaklığınızın mali durumu konusunda büyüme görülebilir. Buradaki büyüme kazançlarla da harcamalarla da ilişkili olabilir. Çünkü hayattan çıkardıklarınızla ferahlama da görülebilir. Borç yapılandırma veya kredi gibi konularda fırsatlar yakalayabilir, size borcu olan insanlardan olumlu geri dönüşler yaşayabilirsiniz. Yine de bu dönemde finansal olarak alacağınız risklere dikkat edin. Gizemli konularla ilgili araştırmalar yapmak, eğitimler almak isteyebilirsiniz. Psikolojik olarak da korkularınızdan özgürleşmiş ve korunuyor hissedebilirsiniz. Nisan ve Mayıs aylarında bu alanlarda büyük bir devrim yaşayacaksınız. Haziran'dan itibaren ise şansı ve genişlemeyi yaşayacağınız alan hayat görüşünüz, yurtdışı ve yabancılar, seyahatler ve eğitim konuları olacak. Bu dönemde hayat felsefenizi genişletecek, iyimserleştirip bilgeleştirecek dersler çıkarmaya başlayabilir, bu yönde eğitimler almak isteyebilirsiniz. Yurtdışı ve uzak yerlerden ve seyahatlerinizden fırsatlar yakalayabilirsiniz.


AKREP


Tutulmalar vesilesiyle kadersel dersler alacağınız alan sorumluluklar ve görevleriniz olacak. Akışa bırakmaktansa, evren sizi kontrolü ele almaya yönlendirecek. Çalışma ortamınız, sağlığınız ve günlük düzen odaklanma bekliyor.


Satürn ile sorumluluk alacağınız ve sınırları öğreneceğiniz alan kendinizi sahneye koyuş biçiminiz ve hayatın keyifleri olacak. Sanat veya hobilerinizle daha profesyonel ilgilenebilir, kendinizi yaratıcı olarak ifade etmenin daha sağlam ve gerçekçi bir yolunu öğrenebilirsiniz. Çocuk sahibi olabilir, çocuğunuzun sorumluluğu ile yorulabilir veya çocuklarınızın hayatında bir sorumluluk almaları gerekebilir. Duygusal ilişkileriniz ciddi bir hal alabilir, evlilik konusu dile gelebilir; yaşı sizden olgun veya oldukça küçük ya da sizden çok farklı birisiyle ilişki kurarak doğru/yanlış algınızı güncelleyebilirsiniz. Hayattan alacağınız keyfin önündeki engelleri daha gerçekçi bir biçimde analiz edebilirsiniz. Spekülasyonlara ve risk almaya temkinli yaklaşmalısınız. Şubat sonu civarı, algılarınız bu alanlarda gerçeklikle yoğrulacak; Nisan ve Ağustos aylarında ise bu alandaki kaynaklarınızın tüketmediğinize ve enerjinizi en doğru şekilde kullandığınıza dikkat etmeniz gerektiğini anlayacaksınız.


Plüton ile önümüzdeki 20 yıl içinde kısık ateşte gölgelerle yüzleşme ve dönüşüm, aile ve yuva alanlarında olacak. Geçmişten, yetiştirilme tarzından veya atalardan yüklenilen çürümüş kalıplar geri dönüş olmamak üzere hayatınızdan çıkacak. Psikolojik destek almanız bu yönden büyük zihinsel farkındalıklar edinmenizi sağlayabilir. Ailede miadı dolan konular ya da bazı kişiler gidebilir. Aile ve ev içinde bastırılmış duygular, güç savaşları, keşfedilecek sırlar, ailenize karşı eksik ve kusurlarınız çözmek üzere görünür olacak; büyük ve derin dönüşümler hayatınızın temelini yeni baştan yaratacak. Eviniz hissettiren şehirden, insanlardan ve belki vatandan ayrılabilir, bambaşka bir yerleşim ile hayatınızı yepyeni bir yerde kökleyebilirsiniz. Kendinizi hazır hissetmeme ile uzun süredir beklettiğiniz kendini gerçekleştirme gerçekleşecek. Şubat ayında bu alanlarda gerilim, ilişkilerde manipülasyon, yüzleşme ve kopuşlar olabilir.


Jüpiter ile özgürleşme ve genişleme arzusu  hissedeceğiniz, kısmetli olacağınız alan yılın ilk yarısı ilişkiler, iş ortaklıkları ve kontratlar olacak. Bu dönem ilişkileriniz daha yumuşak, iyimser ve genel kültür alışverişli olacak. Bekarlar eğitimli, yabancı kökleri olan, kökleri sizden farklı ya da kalbur üstü biriyle evlenebilir, evlilierin ise eşlerinin hayatında kısmetli gelişmeler ve genişleme beklenebilir. Risk alarak bir ortaklık kurabilirsiniz. Evliliğinizde/ortaklığınızda özgürleşme, finansal destek ve ferahlık bulmak isteyebilirsiniz. Çok bereketli bir iş teklifi ile karlı bir kontrat imzalayabilirsiniz, davalarınız olumlu şekilde sonuçlanabilir. Danışmanlık aldığınız kişilerden ufku genişleten bilgiler ve tavsiyeler edinebilirsiniz. Sizin danışmanlık verdiğiniz kişiler tarafından ve genel olarak sosyal olarak olumlu karşılanırsınız. Nisan ve Mayıs aylarında bu alanlardan birinde büyük ve sürpriz bir devrim yaşayacaksınız. Hazirandan itibaren risk alarak genişleme, özgürlük ve fırsatlar yakalayacağınız alan başkalarından edindiğiniz destekler, ortaklaşa kazançlar, varlıklar ve dönüşüm temaları olacak. Bu dönemde belki ailede/işte ortaklaşa varlıklar, belki de eşinizin gelirinde büyüme görülebilir. Aynı şekilde miras/nafaka konularında veya size borçlu olanlardan olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Siz de borç yapılandırma ve kredi gibi alanlarda destek bulabilirsiniz. Yine de alacağınız finansal riskleri iyi değerlendirmelisiniz, fazla açılma durumu da olabilir. Bu dönem korkularınız üzerine bir iyimserlik ve korunma etkisi olacağından psikolojik olarak da olumlu etkilenirsiniz. Hayatınızdan çıkardıklarınızla hafiflediğinizi görebilirsiniz. Gizemleri araştırmak isteyebilir, edindiğiniz bilgilerle büyük bir dönüşüm geçirip güçlenebilirsiniz.


YAY


Tutulmalar ile kadersel dersler alacağınız alan yaratıcı ifade ve hayat neşesi olacak. Arkadaşlarınız ya da ekiplerle işbirliklerinden ziyade evren sizi biraz da kendinizi sahneye koymaya yönlendiriyor olacak.


Satürn ile sorumluluk alacağınız ve sınırları öğreneceğiniz alan aileniz ve yuvanız olacak. Aile kurabilir veya aile içinde bebek sahibi olmak, bir ebeveyninizle ilgilenmek gibi sorumluluklarınız artabilir, aile içinde sağlıklı sınırları yeniden tasarlamak gerekebilir. Ailede geçmişten gelen konular, kökleşmiş kalıplar ve yetiştirilme tarzınızla ilgili bazı gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. Eğer kendinizi geliştirmeye, kendinizi gerçekleştirmekten daha uzun zaman ayırdıysanız kendinize güven ve disiplini geliştirebilirsiniz. Ev/arsa yatırımı yapabilir, evinizde tadilat yaptırabilir, ev sahibi olabilirsiniz. Şubat sonu civarı, algılarınız bu alanlarda gerçeklikle yoğrulacak; Nisan ve Ağustos aylarında ise bu alandaki kaynaklarınızın tükenmediğine ve enerjinizi en doğru şekilde kullandığınıza dikkat etmeniz gerektiğini anlayacaksınız.


Plüton ile önümüzdeki 20 yıl içinde kısık ateşte gölgelerle yüzleşme ve dönüşüm alanı algı ve düşünce biçiminiz ve yakın çevre olacak. İletişim biçiminizle ilgili eksik ve kusurlu yönleriniz bu dönemde çözülmek üzere daha belirgin sinyaller verecek. Yakın arkadaşlar, kardeşler, akraba veya komşularla ilişkilerinizde varsa uzun zamandır bastırdıklarınızı içinizde tutamayacak, açık edecek, daha sorgulayıcı bir zihinle daha yüzleşmeci olacaksınız. Yakın çevre ilişkilerinizde çürümüş kalıpları ortadan kaldırmayı öğreneceğiniz bu dönem belki de derin veya gizemli konularda eğitimler almayı düşünebilirsiniz. Algı kabınız kırılıp kırılıp yeni baştan bilgilerle dolarak perspektifinizi genişletecek. Şubat ayında bu alanlarda gerilim, ilişkilerde yüzleşme ve kopuşlar olabilir.


Jüpiter ile genişleme arzusu ve kısmetli olacağınız alan senenin ilk yarısında sorumluluklarınız, sağlık ve çalışma koşulları olacak. Bu dönemde çalıştığınız alanda eğitim alabilir, yeteneklerinizi uzmanlık seviyesine doğru geliştirebilir; kendinizi geliştirdiğiniz ve uzmanlaştığınız bir konuda başarı kazanabilir, çalışmalarınızda önemli bir sorumluluk alabilirsiniz. Ayrıca, yurtdışı bağlantılı, felsefe veya ilimle ilgili/akademik bir işe başlayabilirsiniz, çalışma ortamınıza destek göreceğiniz böyle kişiler girebilir. Faydalı alışkanlıkları ve rutinleri hayatınıza daha kolay entegre edebilir, hastalıklarınızla ilgili olumlu tedaviler keşfedebilirsiniz. Nisan ve Mayıs aylarında bu alanlardan birinde büyük ve sürpriz bir devrim yaşayacaksınız. Haziran ayından itibaren şanslı olacağınız, özgürleşme arzusu hissedeceğiniz ve destek alacağınız alan ilişkiler ve ortaklıklar olacak. Bu dönemde bekarlar maddi gücü yüksek/eğitimli/ kültür olarak farklı biriyle evlenebilir. Evli olanların evliliklerinde iyimserleşme/özgürlük etkisi gelebilir ya da eşlerinin hayatında bir genişleme görülebilir. Önemli bir iş teklifi alabilir karlı bir kontrat imzalayabilirsiniz. Genel olarak insanlara hoş duygular yansıtacağınızdan, sosyal olarak destek alabilirsiniz. Danışmanlık aldığınız kişilerden ufkunuzu genişleten yardımlar alırken, siz de verdiğiniz danışmanlıklarda çok faydalı olabilirsiniz. Davalarda da olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz.


OĞLAK


Tutulmalar ile sizin için dönüm noktası olan yılda kadersel dersler alacağınız alan eviniz ve aileniz olacak. Kariyer veya gelecek hırslarındansa, evren sizi yuvanıza, ailenize ve içinize odaklanmaya yönlendiriyor.


Satürn ile sorumluluk alacağınız ve sınırları öğreneceğiniz alan bakış açınız ve iletişim biçiminiz olacak. Gerçekçiliği öğreten imtihanlar, bakış açınızı biraz katılaştırabilir hatta depresifleştirebilir, yargılarınızı sorgulatabilir. Yakın çevrenizde akrabalarınız, kardeşleriniz, yakın arkadaşlar ve komşularınızla ilgili yargılarınızı ve sınırları yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. İletişim kurmanın doğru yollarını yeniden değerlendirerek, iletişimin sorumululuğunu almayı öğreneceksiniz. Şubat sonu civarı, algılarınız bu alanlarda gerçeklikle yoğrulacak; Nisan ve Ağustos aylarında ise bu alandaki kaynaklarınızın tükenmediğine ve enerjinizi en doğru şekilde kullandığınıza dikkat etmeniz gerektiğini anlayacaksınız.


Plüton ile önümüzdeki 20 yıl içinde kısık ateşte gölgelerle yüzleşme ve dönüşüm alanı değer algınız ve kazançlarınız olacak. Bundan önce değer verdiğiniz bazı şeylerin ne kadar boş, değerini bilmediğiniz bazılarının ise ne denli kıymetli olduğunu öğreneceksiniz. Bundan önce, fazla materyalist bir bakış açışındaysanız, maddi kazanç kaynaklarınızda ve gelirlerinizde bazı kayıplarla bakış açınızı genişletmeyi öğreten bir dönüşüm geçirmeniz gerekebilir. Yeteneklerinizi kullanarak yepyeni kazanç yolları bulmanız gerekebilir. Sahip olma, elinde tutma ve kazanç elde etmeyle ilgili eksik ve kusurlarınız halletmeniz için yüzeye çıkabilir. Kazanç sağlamak için güç savaşları, manipülasyon ve tehditler gölgeli kullanım olup, tam tersi, ters teptiğini göreceksiniz. Şubat ayında bu alanlarda gerilim, özellikle finansal ilişkilerde yüzleşme ve kopuşlar olabilir.


Jüpiter ile yılın ilk yarısı girişim planları yapacağınız, genişleme arzusu ve kısmetli olacağınız alan kendinizi ve yeteneklerinizi sahneye koyma, aşk hayatı ve yaratıcı projeleriniz(ör:çocuklar) olacak. Hayattan nasıl keyif alacağınızı bildiğiniz bu dönem, sosyal aktiviteler ve aşk ilişkileriniz artabilir ve çok çeşitli kültürden pek çok flört fırsatı yakalayabilirsiniz. Yaratıcı ifadenizle ürettiklerinizi artık göstermek ve duyurmak isteyebilir, hobilerinizle ilgili kendinizi geliştirmek, hatta eğitimler almak ve belki ticaretini yapmak isteyebilirsiniz. Çocuk sahibi olmayı düşünmeye başlayabilir, varsa çocuklarınızın hayatlarında ve onlarla ilişkilerinizde olumlu gelişmeler olur. Nisan ve Mayıs aylarında bu alanlardan birinde büyük ve sürpriz bir devrim yaşayacaksınız. Haziran ayından itibaren şanslı olacağınız, özgürleşme arzusu hissedeceğiniz ve yeni girişimler; çalışma hayatı ve sorumluluklarınızla ilgili olacak. Belki angarya işlerinizde ve günlük düzeninizde bir rahatlama olacak, belki de iş yerinizde sorumluluklarınız genişleyecek. Uzun süredir çalıştığınız bir konuda uzmanlık ve başarıya ait ödüller alabilir ya da işinizde yeni bir uzmanlık eğitimi almayı düşünebilirsiniz. Sağlıklı alışkanlık ve rutinlerle ilgilenebilir, tedavilerden faydalanabilirsiniz.
KOVA


Tutulmaların getirdiği kadersel dersler iletişim ve algılarınızla ilgili olacak. Her şeyi bildiğinizi varsaymaktansa, evren sizi yeni bilgiler edinerek zihninizi genişletmeye yönlendiriyor. Hiçbir bilgiyi küçümsemeyin. Yeni eğitimler, anlaşmalar, yakın çevre, arkadaşlar akrabalar kardeşler ve hatta komşulardan edinecekleriniz var.


Satürn ile sorumluluk alacağınız ve sınırları öğreneceğiniz alan değerleriniz, sahip olduklarınız ve kazanç potansiyeliniz olacak. Maddi manevi kazanç sağlamanın ve finansal sınırlarınızın eğrisini doğrusunu ve hatta etiğini öğreneceksiniz. Değer algınızla ilgili daha sağlam ve gerçekçi bir temel geliştireceksiniz, belki evren size her şeyin maddiyat olmadığını öğretecek. Kurallara ve bütçenize uymayan tutumlar size kıtlık ve mali zarar olarak geri dönebilir. Maddi manevi borç tutmayın. Şubat sonu civarı, algılarınız bu alanlarda gerçeklikle yoğrulacak; Nisan ve Ağustos aylarında ise bu alandaki kaynaklarınızın tükenmediğine ve enerjinizi en doğru şekilde kullandığınıza dikkat etmeniz gerektiğini anlayacaksınız.


Plüton ile önümüzdeki 20 yıl içinde kısık ateşte gölgelerle yüzleşme ve dönüşüm alanı kendiniz olacaksınız. Metamorfoz gibi, şimdiki haliniz ve 20 yıl içindeki dönüşümünüzle en çok değişen siz olacaksınız. Adeta eksik ve kusurlu yanlarınız ilmek ilmek yanarak, küllerinizden yepyeni bir siz yaratacak, başta zorlukları olsa bile, sonunda, anka gibi yükselecek ferahlayacaksınız. Çevrenizi ve en çok kendinizi daha derinlemesine analiz etmek isteyecek, derinlerden korkmayacak, sorgulayıp, azla susup oturmayı kabul etmeden yüzleşmeci olacaksınız. Bu dönem motive olduğunuz konular da başkalaşım geçirecek. Sağlıksız alışkanlıklar, manipülasyon ve güç savaşlarına karşı kontrollü olmayı öğrenin. Şubat ayında gerilim, ilişkilerde yüzleşme, manipülasyon ve kopuşlara karşı hazırlıklı olun.


Jüpiter ile özgürleşme-genişleme arzusu ve kısmetli olacağınız alan yılın ilk yarısında ailevi ve yuvanızla ilgili konular olacak. Belki yetiştirilme tarzınız kaynaklı, belki atalardan aktarılmış kök bazı kalıplardan özgürleşerek ferahlayacaksınız. Atılacağınız yeni risk ve girişimlerde, ailenizden gelen şans ve desteklerden faydalanabilirsiniz. Ebeveynlerinizin hayatında genişleme ve bereket olabilir. Yerleşiminizle ilgili ferahlama, genişleme daha büyük veya daha iyi bir semtten ev alarak gelebilirken, ev-arsa gibi yatırımlar da yapabilirsiniz. Yurtdışına, uzak veya geniş bir yere yerleşmeyi düşünebilirsiniz. Aileniz genişleyebilir. Bu tesirle  kariyerinizle de ilgili kısmi olumlu tesirler yakalayabilirsiniz. Nisan ve Mayıs aylarında bu alanlarda büyük ve sürpriz bir devrim yaşayacaksınız. Haziran ayından itibaren şanslı olacağınız, girişim yapmak isteyeceğiniz veya özgürleşme arzusu hissedeceğiniz alanlar kendinizi ve yeteneklerinizi ortaya koyma, aşk ve/ya çocuklar olacak. Yaratıcı projeleriniz veya hobilerinizi daha geniş çapta insana duyurmaya başlayabilir, bunlarla ilgili ticaret yapabilir veya eğitim alabilirsiniz. Sosyal açıdan hareketli geçen bu dönemde hayattan aldığınız keyif de artacak. Flörtler artarken, eğitimli/ kültürel açıdan sizden farklı/kültürlü kişiler hayatınıza girebilir ve perspektifinizi genişletebilir. Çocuk sahibi olmak isteyebilir ya da çocuklar ve eğitmenlikle ilgilenebilirsiniz. Varsa çocuklarınızla ilişkilerinizde ve onların hayatlarında olumlu gelişmeler olabilir.BALIK


Tutulmalar vesilesiyle kadersel dersler, kişisel değer algınızla ilgili olacak. Başkalarına maddi manevi sırtınızı dayayıp güvenmektense, evren sizi kendinize merhem olmaya yönlendiriyor.


Satürn ile sorumluluk alacağınız ve sınırları öğreneceğiniz alan sizi siz yapan hasletleriniz olacak. Bakış açınıza gerçekçi bir güncelleme gelerek, yalnızca hayal kurma ile yol alamayacağınızı öğreneceksiniz. Öte yandan disiplinli bir şekilde çok çalışıp, kuralına göre oynadığınızda ise hayallerinizi gerçekleştirebileceğinizi öğreneceksiniz. Çalışkan olduğunuz alanlarda önemli bir statü elde edebilir, kendinizi yeniden yapılandırmaya girebilirsiniz. Dış görünüşünüze ve stilinize bir ciddiyet, statüsü olan bir şıklık gelebilir. Dağınık halleriniz şekle şemale girebilir. Sağlığınızla ilgilenmeniz, zararlı şeylerden uzak durmanız gerekebilir, kilo verebilirsiniz. Şubat sonu civarı, algılarınız bu alanlarda gerçeklikle yoğrulacak; Nisan ve Ağustos aylarında ise bu alandaki kaynaklarınızın tükenmediğine ve enerjinizi en doğru şekilde kullandığınıza dikkat etmeniz gerektiğini anlayacaksınız.


Plüton ile önümüzdeki 20 yıl içinde kısık ateşte gölgelerle yüzleşme ve dönüşüm alanı kontrolünüz dışı ve akışta kaldığınız anlar olacak. Belki kör noktanızda kalan taraflarınızla yüzleşmek, içinize dönerek, karanlıkta kalan ya da gizlediğiniz yanlarınızı, zayıflıklarınızı dönüştürmek durumunda kalacaksınız. Öyle ki hem kendi bilinçaltınızdaki baskılanmış endişeler, şüpheler; hem de çevrenizde gizli düşmanlar dönüşmek/helalleşmek üzere yüzeye çıkabilir. Kontrol edemediğiniz için zorlandığınız ve kayıp yaşadığınız konularla ilgili psikolojik destek almayı düşünebilirsiniz. İç dünyanızın gizemleri gibi metafizikle de daha çok ilgilenmek isteyebilirsiniz. Bu uzun dönemin sonunda kendi gücünüzü baskılamanıza gerek olmadığını ve gücünüzden korkmamayı öğreneceksiniz. Şubat ayında bu alanlarda gerilim, pasif agresyon, manipülasyon, ilişkilerde yüzleşme ve kopuşlar olabilir.


Jüpiter ile genişleme arzusu ve kısmetli olacağınız alan yılın ilk yarısında iletişim ve yakın çevre olacak. Algı ve düşünme biçiminizdeki yumuşama iletişiminize de tesir edecek ve aklınızdakileri güvenle daha (sosyal medya, yayıncılık, tv vs) geniş kitlelere duyurma imkanınız olacak. Ufkunuzu açan konularda bilgi edinmekten hoşlanabilir ve eğitim almayı düşünebilirsiniz. Karlı anlaşmalar yapabilirsiniz. Yakın çevrenize genel kültürlü, eğitimli insanlar olsun isteyebilir, yakın arkadaşlarınız, kardeşleriniz, akrabalarınızdan fayda ve destek görebilirsiniz. Varsa yakın çevrenizde küslükler, barışabilirsiniz. Nisan ve Mayıs aylarında bu alanlarda büyük ve sürpriz bir devrim yaşayacaksınız. Haziran ayından itibaren şanslı olacağınız, özgürleşme arayacağınız ve genişleme yaşanabilir alan ev ve ailevi konular olacak. Aileniz örneğin yeni bir bebek veya evlilik yoluyla genişleyebilir. Atalardan gelen veya yetiştirilme tarzından kaynaklı kök kalıplarla ilgili şifalanma yaşayabilirsiniz. Evinizi daha geniş ve refah hissettirecek şekilde renove edebilir; yeni bir ev/arsa alarak yatırım yapabilirsiniz. Size özgürlük ve ferahlama getiren bir eve ve belki hatta yurtdışına taşınabilir ya da evinizde daha özgür hissedebilirsiniz. Yeni girişimlerinizde ebeveynler ve aile üyelerinden destek görebilir, onların deneyimlerinden ve bilgeliklerinden faydalanabilirsiniz. İşinizi evden yürütebilir, kariyerinizi destekleyebilecek eğitimleri online alabilirsiniz.

Comments


bottom of page